fbpx

מה זה תת מודע? ההסבר המלא והמעודכן – 2020

התודעה שלנו מחולקת לשני חלקים עיקרים, יש את החלק המודע שזה בערך 4% מנפח התודעה, ויש את תת המודע שזה 96%, החלק המודע זה כל מה שאנחנו במודעות ודאית לגביו, אני מודע לזה שאני כותב כרגע את המאמר הזה, זה משהו שאין מחולקת לגביו, זה הרציונל, החלק ההגיוני שיש לנו, אם ניקח לצורך הדוגמא מישהו שמעשן סיגריות, הוא מעשן למרות שהוא יודע שהדבר הגיוני והנכון עבורו זה להפסיק לעשן, כי הוא יודע שזה פוגע לו בבריאות הוא יודע שזה פוגע בקרובים אליו, שזה עולה לו כסף ושהוא מכור,

תנסו להיזכר בפעם הזאת שאתם או משהוא שאתם מכירים רצה לרדת במשקל,

 יש את השלב הזה בהתחלה שאתה אומר שזהו קיבלתי החלטה לעשות דיאטה בהתלהבות,

 ואתה באמת מאמין שהפעם זה קורה,

בגלל שבחלק המודע יש כוח רצון שהמטרה שלו היא רק להניע אותנו לפעולה וזה מה שגורם לנו להתלהב בהתחלה ואנחנו יוצאים לדרך, אבל כמה זמן זה מחזיק?

כי תוך כדי פעולה כבר במכשול הראשון תת המודע תופס פיקוד, מתעוררים כל הזיכרונות שניסינו לעשות לרדת במשקל ונכשלנו, ואנחנו נזכרים בדודה שלנו שאמרנו לנו פעם בצורה נחרצת שכל השיטות של הירדה במשקל זה רמאות, הדמיון מתחיל להשתלט עם כל הסרטים המחלישים, ומהר מאוד אנחנו חוזרים לאותו מצב רק שהפעם אנחנו יותר מתוסכלים ומיואשים לגמרי.

בתת המודע נמצאים כל הזיכרונות שצברנו מהיום שנולדנו עד עכשיו,

וזה מה שמעצב את הזהות העצמית שלנו, את תכונות האופי שלנו,

אם אנחנו אנשים חרוצים או עצלנים, אם אנחנו דוחים דברים או שאנחנו בעלי משמעת עצמית,

בתת המודע יש את כל האמונות שלנו לגבי עצמנו ולגבי שאר העולם,

למה אנחנו מסוגלים ולמה אנחנו לא מסוגלים.

אם קיימת אצל אדם מסוים אמונה שכסף הורס משחית את החיים, ועוד אמונה שהוא מסוגל להכניס 15000 ש"ח בחודש ולא יותר,

הסיכוי שאי פעם הוא ירוויח יותר מזה הוא לא קיים.

 

אבל אם הוא יפתח תחושת מסוגלות עמוקה שהוא יכול להרוויח  50000 ₪, תת המודע יחבר אותו למשאבים העוצמתיים שקיימים בתוכו ולאורך זמן זה יתגלה במציאות,

 

איך נוצרת אמונה?

אם ילד בכיתה א מגיע לכיתה ופתאום המורה אומרת שיש בוחן, הוא נלחץ, מתחיל הבוחן הוא רואה שכולם מתקדמים והוא לא מצליח, זה מתחיל להוריד לא את הביטחון העצמי, אותו ילד יחזור לבית ויספר לאחותו שתגיד לו איזה טיפש איך לא הצלחת, וככה יכולה להיצרב אצלו אמונה שהוא לא טוב בחשבון, ולאט לאט תת המודע שלו יסגור בפניו את היכולת להביא את עצמו לידי ביטוי בחשבון וזה יכול להיות כדור שלג שרק מתחזק לאורך שנים.

 

יש אדם בשם ריצ'רד פיינמן שהוא היה פיזיקאי שזכה בפרס נובל לפיזיקה בשנת 1965, הוא היה חלק מפרויקט מנהטן שעסק בפיתוח פצצות אטום,

והוא כתב ספר שנקרא אתה בטח מתלוצץ מיסטר פיינמן, הוא כתב שם על מישהו שלמד איתו באוניברסיטה, ואת אותו אדם שלמד איתו הוא הגדיר כאדם מאוד מכוער, אבל אותו אדם היה המוצלח ביותר מבין כולם במערכות יחסים עם נשים, הוא היה מבוקש במיוחד.

יום אחד מיסטר פיינמן ניגש לאותו חבר ושאל אותו בסקרנות, איך יכול להיות שדווקא אתה המוצלח ביותר מבין כולם עם נשים, כי הוא לא היה יפה במיוחד, הוא גם לא היה הכי עשיר, אז איך זה יכול להיות?

ואותו חבר ענה לו ואמר.. שמהיום שהוא זוכר את עצמו, אמא שלט כל הזמן הכניסה לו לראש שהוא הכי יפה ושהוא כריזמטי שממגנט אליו אנשים,

וכנראה שאמא שלו הייתה אישה עם יכולות השפעה כי זה חדר אל תת המודע והפך להיות אמונה חזקה בזהות העצמית שלו,

וברגע שזה חודר לתת המודע אז כל דפוסי החשיבה ודפוסי ההתנהגות באופן טבעי לחלוטין הם בהתאם שאותה אמונה,

ההתנהגות, והפעולות בהתאם וכך גם התוצאות, אם הזמן אתה גם משדר את זה לחברה וככה נוצר גם מעמד חברתי וכל דבר אחר בכל תחומי החיים.

 

לכן המטרה העיקרית שלנו היא להפוך להיות האקרים של התודה שלנו ולתכנת את עצמנו מחדש 

וככה נוכל להיות מי שתמיד חלמנו להיות

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הרשמה לקורס ״לצייר את העתיד, לחיות את ההווה״

שמח על ההחלטה להצטרף לקורס! נא מלאו את פרטיכם בטופס כדי להתחיל:

אני מאמין באמונה שלמה ובטוח בביטחון מוחלט שכל מי שיצפה בכל הקטעים ויבצע את המשימות, יחווה נקודת מפנה בלתי רגילה בכל תחומי החיים. בגלל זה, אני גם מוכן להתחייב – אם לא עשית צעד משמעותי בעקבות הקורס, כספך יוחזר!

עלות המיני קורס היא 360 ש״ח, אבל לקראת ראש השנה המחיר הוא 88 ש״ח בלבד!

זה הזמן להחליט - הבחירה בידך: